Traczserwis.pl | Serwis wózków widłowych

Czy elektryczny wózek widłowy sprawdzi się w Twojej firmie?

W dzisiejszych czasach na każdym kroku jesteśmy namawiani do ochrony naszego klimatu. Idąc w tę myśl, a także zmniejszenia emisji spalin w województwie śląskim, warto zastanowić się nad wyborem elektrycznego wózka widłowego. Pewnie zastanawiasz się, czy taki wózek nie generuje wysokich kosztów serwisowych, a także, w jakich miejscach znajdzie swoje zastosowanie.

Jak wygląda napęd takiego wózka widłowego?

Jak się pewnie domyślasz, wózek napędzany jest przez energię elektryczną. Czyli, jeśli chcemy, aby nasz wózek widłowy poruszał się, potrzebujemy do tego prądu, bo taki wózek zamiast silnika spalinowego posiada akumulator. Akumulator takiego wózka stanowi jednostkę kwasowo-ołowiową lub litowo-jonową. Bateria ta jest ładowana za pomocą gniazdka elektrycznego poprzez wbudowany w wózek widłowy prostownik. 

Gdy akumulator jest naładowany, nowoczesny prostownik sygnalizuje pełną baterię. Ważnym aspektem jest fakt, że nie należy rozładowywać baterii do końca, bo takie działanie skraca żywotność akumulatora.

W jakich firmach w województwie śląskim sprawdzi się elektryczny wózek widłowy?

Elektryczny wózek widłowy będzie odpowiednim rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie należy ograniczyć emisję spalin oraz w miejscach, w których nie jest pożądany hałas. Wózki te pracują bardzo cicho, nie zakłócając pracy innych osób w magazynach i nie emitują szkodliwego dwutlenku węgla. Wózek ten również znajdzie swoje zastosowanie na zewnątrz budynku. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, a także dużej mocy, nie odbiegają swoją pracą od spalinowych wózków widłowych.

Kto może operować wózkiem oraz do jakich zadań przeznaczony jest elektryczny wózek widłowy?

Kierować elektrycznym wózkiem widłowym może każdy, kto posiada odpowiednie uprawnienia, takie same, jak przy prowadzeniu wózków spalinowych. Jego wszechstronność sprawia, że nadaje się do każdej pracy tak, jak jego głośniejsi poprzednicy. Użytkownik tego wózka na pewno doceni jego zwrotność, brak wymiany płynów eksploatacyjnych, a także brak konieczności tankowania wózka.

Jak wygląda serwis urządzenia?

Jak pewnie się domyślasz, odpowiedni serwis wózków widłowych sprawia, że będą one dla Ciebie pracować dłużej i unikniesz niepotrzebnych awarii. Najważniejszą kwestią jest niedopuszczenie do całkowitego rozładowywania baterii. Nawet jeśli wózek nie będzie użytkowany przez 30 dni, akumulator należy naładować. Dzięki temu bateria będzie zawsze w dobrym stanie. Natomiast taka firma jak nasza, zajmie się odsiarczaniem akumulatora, uzupełni poziom elektrolitu, a także zadba o standardy bezpieczeństwa.

Czy elektryczny wózek widłowy użytkowany w województwie śląskim ma jakieś wady?

Przede wszystkim musisz pamiętać o systematyczności, aby wózek był długo sprawny, czyli o wyżej wymienionym serwisie. Drugą kwestią jest ładowanie wózka, które powinno odbywać się w pomieszczeniach z odpowiednią wentylacją. Przechowywanie baterii powinno odbywać się w suchych pomieszczeniach, ponieważ wilgoć skraca ich żywot. Niewątpliwą wadą jest fakt, że gdy wózek będzie miał prawie wyczerpaną baterię, jego użycie będzie niemożliwe przez kilka godzin. Jest to duże utrudnienie, ponieważ w wózku spalinowym po prostu wlewasz paliwo i użytkujesz go dalej. Ostatnią wadą jest cena wózków. Pomimo braku silnika i jego podzespołów wyprodukowanie elektrycznego wózka jest po prostu droższe, stąd wyższa cena sprzedaży.

Czy elektryczne wózki widłowe to przyszłość Twojej firmy?

Elektronika nie opuści naszej pracy i codzienności, a wręcz będzie w nią ingerować jeszcze bardziej. Zapewne zauważyłeś, że pomimo kilku wad, elektryczny wózek widłowy ma też wiele zalet. Rynek idzie do przodu, a firmy prześcigają się w produkcji coraz to lepszych rozwiązań oraz bardziej wytrzymałych. Ty, jako użytkownik masz niewątpliwie niełatwy orzech do zgryzienia, ponieważ zakup wózka widłowego nie jest tanim zakupem, a chcesz, aby każdy Twój sprzęt pracował długo i solidnie. Dlatego zachęcamy Cię do rozmowy. Nasza firma odpowie na każde Twoje pytanie i na pewno dobierze odpowiedni wózek widłowy w województwie śląskim.

Wózki widłowe Gliwice, sprzedaż wózków widłowych Gliwice, wynajem wózków widłowych Gliwice, serwis wózków widłowych Gliwice, naprawa wózków widłowych Gliwice, wózki widłowe wynajem Gliwice, wózki widłowe serwis Gliwice
Wózki widłowe Gliwice, sprzedaż wózków widłowych Gliwice, wynajem wózków widłowych Gliwice, serwis wózków widłowych Gliwice, naprawa wózków widłowych Gliwice, wózki widłowe wynajem Gliwice, wózki widłowe serwis Gliwice
Wózki widłowe Gliwice, sprzedaż wózków widłowych Gliwice, wynajem wózków widłowych Gliwice, serwis wózków widłowych Gliwice, naprawa wózków widłowych Gliwice, wózki widłowe wynajem Gliwice, wózki widłowe serwis Gliwice