Traczserwis.pl | Serwis wózków widłowych

Jaki powinien być nowoczesny wózek widłowy?

Rynek wózków widłowych przechodzi rewolucję. Firmy takie, jak Still, Mitsubishi, Linde, Hyster specjalizujące się, w produkcji wózków widłowych nieustannie gonią się w nowych technologiach prezentowanych w nowoczesnych wózkach widłowych. Począwszy od silników, skończywszy na wyglądzie kabiny, w każdym znajdziemy jakąś nowinę technologiczną. Jakie więc powinien mieć cechy nowoczesny wózek widłowy ?

Dotychczas mogliśmy wybrać dwa rodzaje silników, jakie oferują firmy sprzedające lub wynajmujące wózki widłowe. Chodzi o:

Jak przystało na ekologię i ekologiczne rozwiązania jakiś czas temu firmy do gamy silników dołączył silnik elektryczny – to najważniejsza cecha nowoczesnych wózków widłowych, które nazywane są też akumulatorowymi i najlepiej sprawdzają się w przestrzeniach zamkniętych, na przykład halach magazynowych i produkcyjnych lub przy pracach budowlanych we wnętrzach. Ograniczeniem jest jedynie bateria, ale nie powinna ona stanowić problemu, ponieważ w nowoczesnych wózkach widłowych ładuje się w około 20 minut.

Jakie jeszcze cechy powinien mieć nowoczesny wózek widłowy ?

Niektóre wózki widłowe posiadają również funkcję sterowania wózkiem widłowym z iPada, ale umówmy się, że tego na razie nie będziemy wymagać od nowoczesnego wózka widłowego. Przyszłość stanowią wózki napędzane przez wodór, a takie firmy, jak Still nieustannie opracowują systemy, które ułatwiają pracę operatorowi i za wszelką cenę zmniejszają awaryjność swoich wózków widłowych.

Przed zakupem lub wynajmem wózka widłowego warto dokładnie przyjrzeć się liście niezbędnych cech, aby wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie i swojej firmy. Pamiętaj, że zakup lub wynajem wózka widłowego ma ułatwić pracę i ją przyspieszać, a bezawaryjny sprzęt jest przy tym niezbędny.