Traczserwis.pl | Serwis wózków widłowych

Kupić wózek widłowy, czy go wynająć ?
Sprawdzamy plusy i minusy obu transakcji.

Prawdopodobnie jesteś właścicielem rozwijającej się firmy, która posiada magazyn, skład budowlany lub hurtownię, czy też inne miejsce, które wymaga wdrożenia maszyn. Wózek widłowy jest niewątpliwie maszyną, która ułatwi pracę Twoim pracownikom, a Ty dzięki temu będziesz pracował szybciej i zarabiał więcej pieniędzy. Jedyna kwestia, jaka może Cię ograniczać to moment wydania pieniędzy na wózek widłowy, a jak pewnie wiesz, nie jest to tani zakup. Dlatego dzisiaj przeanalizujemy, co będzie dla Ciebie korzystne – Czy kupić nowy lub używany wózek widłowy, czy go wynająć ?

Jeśli myślisz o zakupie nowego wózka widłowego, to musisz się liczyć z wydatkiem od 70tys-120tys. Mowa tu o dobrej jakości wózkach widłowych takich marek jak Mitsubishi czy Still. Plusem zakupu nowego wózka widłowego na pewno jest darmowy serwis, gwarancja oraz możliwość sprzedaży takiego wózka widłowego, powiedzmy za dwa lata, uzyskując w ten sposób zwrot części poniesionych kosztów. Aczkolwiek cena nie wygląda zbyt optymistycznie, dlatego opcją numer dwa jest kupno używanego wózka widłowego.

Tutaj cena już jest bardziej zachęcająca, bo dobrej klasy używany wózek widłowy kosztuje od 30tys-60tys. Jak widzisz, jest to mniej więcej połowa kosztu poniesionego za nowy wózek widłowy, ale żeby nie było tak bajecznie, to do cen używanych wózków widłowych musisz doliczyć serwis. Serwis wózków widłowych przebiega o tyle sprawnie, o ile jest samym serwisem, bez konieczności naprawy jakiegokolwiek podzespołu wózka widłowego. W przypadku koniczności naprawy wózka widłowego cena może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Z używanym wózkiem widłowym jest jak z używanym samochodem. Nigdy nie wiesz, na jak bardzo wyeksploatowany egzemplarz trafisz i ile będziesz musiał włożyć w niego gotówki.

Trzecią opcją jest wynajem wózków widłowych. Firmy takie, jak nasza Traczserwis z Gliwic mogą udostępnić Ci za miesięczną opłatę wózek widłowy wraz z pakietem serwisowym, który jest w cenie wynajmu. Ceny wynajmu wózków widłowych wahają się od 500zł – 3tys miesięcznie w zależności, jaki wózek potrzebujesz oraz na jaki czas chcesz go wynająć. Równie dobrze możesz wynająć taki wózek widłowy na jeden dzień lub tydzień. Ogromnym plusem wynajmu wózków widłowych jest fakt, że płacisz określoną kwotę cyklicznie lub jednorazowo i nie interesuje Cię naprawa i serwis takiego wózka. Drugą zaletą jest to, że kwota, którą płacisz, nie obciąża znacznie Twojego portfela, a ratę możesz wliczyć w koszta firmy.

Jak widzisz, możliwości jest kilka. Jeśli planujesz, pracować na wózku widłowym bardzo długi czas to jednak najlepszą opcją będzie jego zakup, ponieważ po kilkuletniej kalkulacji ta transakcja wychodzi korzystnie. Czy to będzie nowy, czy używany wózek widłowy łączna kwota zakupu będzie korzystniejsza, niż wynajem wózka widłowego. Jednak jeśli planujesz często zmieniać wózek widłowy lub wynająć go na krótki czas to zdecydowanie najlepszą opcją dla Ciebie będzie wynajem wózka widłowego. Pamiętaj, żeby wybrać firmę kompletną, która nie tylko oferuje sprzedaż lub wynajem nowych, czy używanych wózków widłowych, ale także ich serwis oraz naprawy.