Traczserwis.pl | Serwis wózków widłowych

Serwis wózków widłowych. Odpicuj swój wózek!

Zakup wózka widłowego to dla każdej firmy nie lada wydatek. Zapewne nie zainwestowałeś w dodatkowe wyposażenie, czy usprawnienie osprzętu, bo przecież cena nieskończenie windowałaby do góry. Minęło kilka lat, sprzęt w dalszym ciągu jest sprawny, ale przydałoby się unowocześnić Twój wózek widłowy, aby był on funkcjonalny i bardziej nowoczesny. Co można wymienić w wózku widłowym? Jak można go doposażyć, aby dalej był wartościowym i służącym sprzętem w Twojej firmie?

Modernizacja wózków widłowych Śląsk

Modernizacja wózków widłowych to niepodważalna korzyść dla Twoich pojazdów bliskiego kontaktu. Nie tylko unowocześnia ich mechanizm, wyposażenie czy karoserię, ale także przedłuża żywotność wózków widłowych. Jak zatem wygląda taki serwis?

Przed przystąpieniem do modernizacji wózków widłowych zawsze sporządzamy raport, w którym szczegółowo opisujemy zakres prac, jaki poprawi jakość pracy wózków widłowych. Następnie konsultujemy spis z Tobą, prezentujemy cennik poszczególnych prac i przystępujemy do renowacji Twojego pojazdu. Jakie elementy wchodzą w taki serwis wózków widłowych?

– Lakierowanie karoserii

Gdy wygląd zewnętrzny Twojego wózka widłowego pozostawia wiele do życzenia, mamy na to świetne lekarstwo. Wystarczy odrobina precyzji, kilka odpowiednich narzędzi i wybrany lakier, aby pojazd wyglądał, jakby wyjechał wprost z fabryki. Lakierowanie karoserii odświeży wygląd zewnętrzny wózka i zapobiegnie jego korodowaniu.

– Wymiana opon

Bezpieczeństwo stanowiska pracy powinno być głównym priorytetem w każdym przedsiębiorstwie. Dlatego wymiana ogumienia musi odbywać się regularnie i nie tylko podczas modernizacji wózków widłowych.

– Odświeżenie karetki

Podczas modernizacji karetki przede wszystkim sprawdzamy jej rolki i paski, po których karetka się porusza. Gdy karetka jest już mocno wysłużona, wymieniamy ją na nowy model.

– Usprawnienie masztu

Maszt to niezwykle ważny element wyposażenia wózka widłowego. Aby pojazd bliskiego kontaktu spełniał swoją funkcję, maszt musi być sprawny. Jego modernizacja obejmuje zmianę długości masztu, sprawdzenie jego sekcji i rolek oraz wymianę podzespołów.

– Regeneracja akumulatora

Zużycie akumulatora w wózku elektrycznym czy też spalinowym jest oczywistą konsekwencją jego pracy. Gdy jego regeneracja nie wystarcza, wtedy proponujemy wymianę na nowy akumulator, który przywróci pożądany czas pracy wózka elektrycznego oraz nie spowoduje problemów z codziennym odpalaniem tego spalinowego.

– Montaż instalacji gazowej

Instalacja gazowa ma zapewnić oszczędność pracy spalinowego wózka widłowego. Nasza firma doskonale wie, jaka instalacja będzie odpowiednia dla danego wózka widłowego, a także potrafimy poprawnie zamontować ją w Twoim wózku.

– Hydraulika siłowa

Hydraulika siłowa odpowiedzialna jest za unoszenie i opuszczanie towaru, znajdującego się na ramionach wózka widłowego. Poprzez częstą eksploatację pojazdu, jego hydraulika ulega po prostu zużyciu. Odpowiednia diagnoza jest niezbędna w doborze idealnego rozwiązania dla hydrauliki wózka widłowego, dlatego zawsze najpierw sprawdzamy wszystkie podzespoły, a dopiero później je wymieniamy.

– Wymiana płynów eksploatacyjnych

Płyn chłodniczy, olej i płyn hamulcowy to ciecze eksploatacyjne, które należy regularnie wymieniać. Ich zbyt duże ubytki czy też zbyt późne wymiany, mogą spowodować tragiczne skutki, które zazwyczaj kończą się kosztownymi naprawami. Podczas modernizacji wózków widłowych zawsze sprawdzamy poziom płynów eksploatacyjnych i wykonujemy ich wymianę.

– Doposażenie wózka

Twój wózek może być również wyposażony w dodatkowe elementy jak chwytaki, wysięgniki, odbojniki, sygnały dźwiękowe, oświetlenie, które unowocześnią wózek widłowy i sprawią, że będzie on bardziej funkcjonalny dla kierowcy, a także zda swój egzamin w innych pracach magazynowych.

Pamiętaj, że modernizację lub naprawę wózków widłowych należy zgłaszać w Urzędzie Dozoru Technicznego. Na szczęście taka firma jak nasza, ma wszelkie uprawnienia pozwalające przeprowadzić przegląd wózków widłowych zgodnie z ustawą UDT.

Czy regularny przegląd wózka widłowego jest pomocny w jego sprawności?

Regularny przegląd wózków widłowych jest niezwykle ważny. Pozwala on zapobiegać kosztownym naprawom. Sprawia też, że stanowisko pracy jest w pełni bezpieczne dla kierowcy i również przedłuża żywotność Twojego sprzętu. Przeglądy urządzeń bliskiego kontaktu pomogą Ci także zaplanować modernizacje i remonty wózków widłowych, przygotowując Twój magazyn na drobne zmiany w danym dniu. Choć wiedz, że współpracując z nami, masz możliwość otrzymania zastępczego wózka widłowego, który nie pozwoli na przestoje w Twojej firmie. Przegląd wózków widłowych to znakomita droga do zapobiegania wypadkom w pracy i zapewnienia ciągłości pracy urządzenia.

Uniknij kosztownych napraw wózków widłowych

Wózki widłowe podlegają stałej kontroli UDT. Ich sprawność przyczynia się do przejścia kontroli bez zbędnego stresu i wydatków. Modernizacja wózków widłowych to także świetna alternatywa dla konieczności wymiany sprzętu. Czasami niewielkie udoskonalenia potrafią całkowicie odmienić wózek nie tylko pod względem wizualnym, ale przede wszystkim mechanicznym i technicznym. Dlatego tak jak dbasz o swój samochód i regularnie go serwisujesz, tak właśnie powinieneś opiekować się pojazdami bliskiego kontaktu w swojej firmie. Zajmujemy się sprzedażą, wynajmem i serwisem wózków widłowych i zapraszamy Cię do długofalowej współpracy z nami.