Traczserwis.pl | Serwis wózków widłowych

Zakup nowego wózka widłowego, a zwrot inwestycji. Czy to się opłaca?

Gdy Twoja firma dobrze się rozwija, a jej zyski rosną, w głowie zaczynają pojawiać się pomysły o nowych inwestycjach, które usprawnią i przyspieszą funkcjonowanie firmy. Jednym z takich pomysłów może być kupno wózka widłowego. Jednak czy to jest inwestycja, która będzie służyła na lata, czy zbędny wydatek? Bo przecież wózek można wynająć lub kupić używany w bardzo dobrym stanie…

Ile kosztuje nowy wózek widłowy?

Twój nowy wózek widłowy powinien być dostosowany do charakteru pracy, w której ma być wykorzystywany. Jeśli ma służyć w pomieszczeniu zamkniętym, musi on mieć napęd elektryczny. Natomiast jeśli jego praca będzie odbywała się na zewnątrz budynku, warto zainwestować w wózek widłowy spalinowy. Ważny jest też dobór odpowiedniego udźwigu wózka i wysokość jego składowania. Ile kosztuje wózek z napędem elektrycznym?

Koszt zakupu takiego wózka, który udźwignie do 1000 kg to wydatek rzędu 80 tys.-120 tys. Jego cena rośnie wraz z możliwościami udźwigu i z opcjami wyposażenia. Natomiast wózek widłowy spalinowy z najmniejszym udźwigiem kosztuje od 70 tys. zł. Czy są to pieniądze, które możesz w tej chwili wydać?

Ile kosztuje używany wózek widłowy?

Używany wózek widłowy o napędzie elektrycznym, w dobrym stanie, można kupić za ok. 37 tys. zł. Taki wózek jest w zupełności wystarczającym sprzętem do podstawowych prac na magazynie. Na nowszy model, ale z większym udźwigiem i o dwa lata młodszy trzeba wydać około 61 tys. zł. Czy to dużo?

Różnica w cenie pomiędzy nowym wózkiem widłowym a używanym wynosi niemal 50%. Wychodząc z założenia, że zdecydujesz się na używany wózek, dysponując kwotą 120 tys., możesz pozwolić sobie na dwa wózki spalinowe o większym udźwigu.

Kiedy zwróci się inwestycja w nowy wózek widłowy?

Wtedy, kiedy będzie on intensywnie pracował i zarabiał na swoje utrzymanie. Zakup nowego wózka widłowego to nie tylko wlewanie paliwa, czy ładowanie akumulatora. To także dbanie o jego podzespoły i przeglądy, aby gwarancja była utrzymana jak najdłużej. Natomiast w przypadku wózków używanych- płacenie za serwis urządzenia.

Może wynajem wózka widłowego?

Gdy nie możesz zdecydować się na zakup nowego lub używanego wózka widłowego, masz do dyspozycji trzecią opcję, którą jest wynajem wózka widłowego elektrycznego lub spalinowego. Jak wygląda taki wynajem? 

Umawiasz się z taką firmą, jak Tracz Serwis na spotkanie, dobieramy odpowiedni sprzęt do Twoich potrzeb, przywozimy Ci go na miejsce i płacisz co miesiąc abonament za użytkowanie sprzętów. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które jeszcze nie zdecydowały jaki sprzęt wybrać, nie chcą martwić się o serwis urządzenia i potrzebują miesięcznych kosztów dla swojej firmy, a nie chcą jednorazowo wydać tak dużej kwoty.

Trzy opcje w tym trudnym wyborze

Jeśli potrzebujesz nowego sprzętu, dysponujesz taką kwotą i wiesz, że wózek widłowy będzie pracował na wysokich obrotach, to decyzja jest prosta- kup nowy wózek. Natomiast jeśli potrzebujesz więcej sprzętu i nie możesz pozwolić sobie na zakup nowego urządzenia, najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w kilka używanych wózków widłowych. Jeśli nadal się wahasz, nie wiesz jaki sprzęt wybrać i czy zakup będzie dobrą inwestycją, to po prostu wynajmij wózek widłowy, a nawet kilka i dobierz idealne rozwiązanie dla swojej firmy.